پرسش های متداول (FAQ)

پرسش های متداول

آیا می‌توانم بدون ثبت‌نام یا داشتن حساب کاربری سفارش خود را ثبت کنم؟

خیر برای ثبت سفارش لازم است بر روی سایت یک حساب کاربری داشته باشید. ایجاد حساب کاربری بر روی سایت زیبانت بسیار ساده می‌باشد.                

چگونه می‌توانم سفارش ثبت کنم؟

برای خرید از زیبانت پس از ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری  خود، کالای مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه نمایید، سپس برای تکمیل  سفارش، اطلاعات گیرنده سفارش و آدرس خود را وارد‌نمایید، پس از انتخاب روش و  زمان ارسال، نحوه پرداخت خود را انتخاب نمایید و سفارش خود را تکمیل کنید.  

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

بله در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌توانید سفارش خود را ثبت‌ نمایید، توجه داشته باشید سفارش‌هایی که در ساعات و روز‌های غیر‌کاری ثبت می‌شوند،در اولین روز کاری بعدی بر اساس اولویت مورد پردازش قرار می‌گیرند.                                                           

آیا امکان تغییر سفارش پس از نهایی‌کردن سفارش وجود دارد؟

خیر، پس از ثبت نهایی سفارش امکان هیچ‌گونه تغییر در سفارش وجود نخواهد داشت.

 چگونه می‌توانم سفارش خود را لغو کنم؟

برای لغو سفارش با واحد خدمات پس از فروش زیبانت تماس بگیرید، همکاران ما  راهنمایی‌ها و اقدامات لازم برای انجام درخواست شما را در دستور کار خود  قرار می‌دهند.                                                      

آیا می‌توانم مبلغ سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنم؟

بله، شما می‌توانید از طریق درگاه‌های معتبر بانکی موجود در سایت زیبانت با استفاده از کارت‌های شبکه شتاب مبلغ سفارش خود را به صورت امن و راحت  به صورت آنلاین پرداخت نمایید.                                             

پس از ثبت سفارش چقدر طول می‌کشد تا سفارش به دست من برسد؟

سفارش مشتریان پس از پردازش و آماده سازی با پست ارسال می گردد و بین 1 تا 7 روز کاری بنا بر انتخاب مشتری و نوع سرویس و فاصله جغرافیایی به مقصد ارسال خواهد گردید .

آیا امکان تحویل حضوری وجود دارد؟

خیر، زیبانت یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد و امکان تحویل حضوری به هیچ عنوان وجود‌ ندارد.   

نحوه ارسال و تحویل سفارش چگونه است؟

 ارسال و تحویل

نحوه ارسال مرسولات شهری                       

کالاهای درون شهری در زمان انتخابی شما با پیک ویژه و پست شهری ارسال می شود.                           

 هزینه ارسال مرسولات شهری                    

 هزینه مرسولات شهری بر اساس تعرفه پیک ویژه و مرسولات پست شهری ارسال می شود.

نحوه ارسال به شهرستان ها                      

کالا  با پست پیشتاز و سفارشی بر اساس انتخاب مشتری به شهرستانها ارسال می شود و  طی مدت زمان 1 تا 7  روز کاری بعد از زمان انتخابی شما بر اساس نوع سرویس و  مسافت و بعد جغرافیایی به دستتان می رسد. بنابراین زمان انتخابی  شما برای  ارسال، زمانی است که بسته شما در زیبانت آماده ارسال شده و به  پست تحویل  داده می شود.   

هزینه ارسال با سرویس پست سفارشی و پیشتاز به شهرستان                      

هزینه مرسولات ارسالی به شهرستان بر اساس انتخاب مشتری و نوع سرویس برابر با تعرفه اعلامی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران محاسبه می گردد  .

نحوه اطلاع از کد پیگیری پست                      

با  تحویل  کالا به پست، کد رهگیری در حساب کاربری شما در زیبانت ثبت می شود و  برای  شما از طریق پیامک ارسال می شود. با استفاده از این کد رهگیری، می  توانید  از وضعیت پستی بسته خود در سایت رهگیری newtracking.post.ir مطلع  شوید.            

 حذف و اضافه کردن کالا در سفارش ثبت شده                      

امکان  تغییر و حذف و اضافه کردن کالا در سفارش ثبت شده وجود  ندارد. اما در  صورتی که بسته شما در مرحله "ثبت سفارش" است می توانید خرید  خود را کنسل  نمایید تا هزینه به حساب شما بازگردانده شود و سفارش جدیدی  ثبت کنید. توجه  کنید در این صورت تخفیفات و هدیه های موجود در فاکتور شما  کنسل می شود و  خریدی با شرایط جدید ثبت خواهید کرد. توجه کنید در صورتی که کالا به مرحله  "تحویل به بسته بندی" رفته باشد،  امکان کنسل شدن سفارش وجود ندارد و لازم  است تأمل نمایید تا کالا توسط پیک  یا پست به زیبانت بازگشت داده شود و سپس  هزینه بسته به حساب شما بازگردانده  شود.            

 نحوه تغییر تاریخ و یا آدرس ارسال                        

در  صورتی که بسته شما در مرحله "ثبت سفارش" است امکان  تغییر زمان ارسال و یا  آدرس وجود دارد و می توانید برای اعمال تغییرات مورد  نظر خود با امور  مشتریان زیبانت تماس بگیرید. اما در صورتی که کالا به  مرحله "تحویل به  بسته بندی" رفته باشد، امکان هیچ گونه تغییری در زمان و یا  آدرس وجود  ندارد و امور مشتریان به آن دسترسی ندارد. در این حالت، اگر نمی  توانید در  آدرس ثبت شده حضور داشته باشید و یا زمان ارسال برای شما مناسب  نیست،  باید تأمل نمایید تا کالا توسط پیک یا پست به زیبانت بازگشت داده شود  و  هزینه بسته با حساب شما بازگردانده شود.